Zasoby


W związku z koniecznością aktualizacji oprogramowania serwerowego, w dniu 26 stycznia mogą wystąpić przerwy w dostępie do e-zasobów. 
Przepraszamy za utrudnienia.


Katalog biblioteczny

Medyczne bazy danych

Zawartość poniższych baz danych oraz katalogu bibliotecznego można przeszukać przy użyciu wyszukiwarki naukowej Primo

W przypadku problemów z dostępem do zasobów spoza sieci WUM, prosimy o kontakt

Filtry

Cambridge Structural Database (CSD)

CSD
CSD

UWAGA: baza dostępna w Czytelni na stanowisku komputerowym 103

i

Cambridge Structural Database (CSD) – krystalograficzna baza danych małych cząsteczek związków organicznych, metaloorganicznych oraz kompleksów metali, określonych na podstawie rentgenograficznej i neutronograficznej analizy strukturalnej kryształów. Baza jest systematycznie uzupełniana kilka razy do roku o nowe dane strukturalne.

Reaxys

i

Baza Reaxys pomaga chemikom i naukowcom nauk o życiu w szybszym znalezieniu danych i informacji.
Reaxys powstał w oparciu o dane baz Beilstein, Gmelin oraz z ponad 16.000 wysokiej jakości, recenzowanych czasopism naukowych w dziedzinie life science z naciskiem na nauki chemiczne i powiązane z chemią, jak np. farmacja. 
Reaxys zawiera patenty ze 105 biur patentowych oraz bazę substancji dostępnych komercyjnie od ok 550 dostawców z całego świata.
W bazie można znaleźć informacje i dane, wyekstrahowane z literatury dla ponad 150 milionów substancji chemicznych - ich właściwości, bioaktywności i drogi syntezy. W bazie znajduje się ponad 55 milionów reakcji chemicznych oraz 500 milionów faktów odnoście związków chemicznych.
W dziedzinie biochemii (moduł Reaxys Medicinal Chemistry) znajdziemy ponad 40 milionów danych o bioaktywnościach dla ponad 33.000 celów farmakologicznych i 34 milionów substancji chemicznych.
Nowy intuicyjny interfejs pomaga w szybkim przeszukiwaniu, a dodatkowy interfejs „budowniczy kwerend” pozwala na budowanie bardzo złożonych zapytań do bazy w jednym kroku przy pomocy graficznego, łatwego w użyciu interfejsu.
Więcej na stronie informacyjnej: https://www.elsevier.com/solutions/reaxys

video tutorials

SciFinder

i

Kolekcja baz Chemical Abstracts na platformie CAS SciFinder obejmuje następujące źródła z zakresu chemii i nauk pokrewnych:

  • CA Plus (literatura naukowa i patenty) – zakres czasowy od 1907 r., baza zawiera 1 500 czasopism chemicznych, informacje z 10 tys. czasopism naukowych; patenty z 61 krajów, książki, dysertacje, materiały konferencyjne, raporty techniczne.
  • CAS Registry (substancje chemiczne) – największe źródło informacji o 52 milionach substancji chemicznych organicznych i nieorganicznych oraz 62 milionach związków z opublikowanych artykułów, patentów, źródeł internetowych oraz komercyjnych kontrolowanych pod względem jakości przez naukowców CAS.
  • CASREACT (reakcje chemiczne) – zakres czasowy: od 1840 r., baza zawiera 30 milionów jednoetapowych i wieloetapowych reakcji oraz 13 milionów syntetycznych związków.
  • CHEMCATS (katalog komercyjnych związków chemicznych z cenami i danymi adresowymi dostawców) – zawiera ponad 43 miliony produktów pochodzących z 1 300 katalogów oraz od 1 100 dostawców.
  • CHEMLIST – informacje o 248 tys. przepisach prawnych od 1979 r., dotyczących praktycznego stosowania substancji chemicznych.
  • CIN (Chemical Industry Notes) – baza zawierająca 1,6 miliona rekordów pochodzących z publikacji branżowych od 1974 r., dotyczących określonych produktów chemicznych.

A także:

MEDLINE – baza bibliograficzna dotycząca nauk medycznych, zakres czasowy od 1946 r.

Bazy dostępne są dla pracowników i studentów z WUM posiadających konto pocztowe w domenie wum.edu.pl (Osoby nie posiadające konta w tej domenie powinny skontaktować się w Działem Informatyki - adresy@wum.edu.pl )

Aby korzystać z bazy należy założyć indywidualne konto użytkownika. Założenie jest bardzo proste i zajmie tylko chwilę.

Link do aktywacji konta na platformie SciFinder

Szczegółowa instrukcja aktywacji konta: pdf

Materiały dodatkowe

W razie problemów z dostępem do bazy prosimy o kontakt z Biblioteką oin@wum.edu.pl