Biblioteka dla niepełnosprawnych

Budynek Centrum Biblioteczno-Informacyjnego to nowoczesny i przestronny obiekt, dostosowany do potrzeb użytkowników niepełnosprawnych, zarówno w aspekcie barier architektonicznych, jak też usług bibliotecznych. W budynku zastosowano drzwi bezprogowe, umożliwiające swobodne poruszanie się  osobom na wózkach; na wszystkie piętra można dostać się korzystajac z wind, z komunikatem dźwiekowym dot. numeru kondygnacji.

Na parterze i II piętrze znajdują się wydzielone, specjalnie przystosowane toalety, wyposażone w urządzenia pomocnicze. Z myślą o użytkownikach niepełnosprawnych ruchowo, projekty lad bibliotecznych, na parterze i II piętrze, zrealizowano z uwzględnieniem jednego obniżonego stanowiska obsługi.

Użytkownikom na wózkach korzystającym z katalogu online, udostępniono na parterze webkiosk z regulowaną wysokością pulpitu.

Osoby z dysfunkcją narządu wzroku mogą skorzystać z powiększalnika ONYX Deskset, programu udźwiękawiającego JAWS dla Windows oraz skanera z aplikacją OCR. Klawiatura stanowiska komputerowego została wyposażona w naklejki z punktami brajlowskimi i powiększonymi napisami.

Dodatkowych informacji i pomocy udziela mgr Agnieszka Czarnecka odpowiedzialna za kontakty z osobami niepełnosprawnymi:
aczarnecka@wum.edu.pl
tel. 22 116-60-10