Polska Bibliografia Lekarska (PBL)

i

Baza tworzona w Dziale Bibliografii Medycznych Głównej Biblioteki Lekarskiej. Rejestruje polską literaturę naukową, kliniczną i fachową z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, organizacji ochrony zdrowia, a także popularną z zakresu oświaty zdrowotnej. Zawiera również informacje o monografiach oraz niepublikowanych pracach doktorskich i habilitacyjnych będących w zbiorach GBL. PBL prowadzony jest w sposób automatyczny od 1979 r., w rozbiciu na dwa zakresy chronologiczne - 1979-1990 oraz 1991+.  Obecnie zawiera blisko 400 000 rekordów i jest jedną z największych bibliografii dziedzinowych w Polsce. Od 1991 r. do bazy wprowadzone są streszczenia dokumentów w języku polskim i angielskim.

Na stronie Głównej Biblioteki Lekarskiej dostepna jest również Polska Bibliografia Lekarska za lata 1901-1939, w postaci zdigitalizowanej kartoteki kartkowej. Baza stanowi cenne i bogate źródło danych bibliograficznych dotyczących przedwojennego piśmiennictwa medycznego.

Wejdź PBL 1901-1939
Wejdź PBL 1979-1990