Przewodnik po Bibliotece Uczelnianej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Osoby spoza WUM mają prawo do wypożyczeń po pozostawieniu w Bibliotece kaucji zwrotnej.

Wysokość kaucji jest każdorazowo ustalana przez Kierownika Oddziału Udostępniania Zbiorów, nie może być jednak niższa od kwoty minimalnej podanej w Cenniku. Książki „za kaucją” wypożyczane są na miesiąc. Użytkownicy mogą jednorazowo wypożyczyć 3 woluminy. Wypożyczenia „za kaucją” dotyczą książek wydanych po 1950 r. i niebędących aktualnymi podręcznikami dla studentów Uczelni. Wypożyczeń za kaucją dokonuje się na podstawie czytelnie wypełnionego rewersu. Użytkownik może uzyskać jednorazową prolongatę terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów bibliotecznych o podstawowy okres wypożyczenia dla danego woluminu, o ile nie zostały zamówione przez innego użytkownika. Warunkiem uzyskania prolongaty jest osobiste lub telefoniczne zgłoszenie się użytkownika najpóźniej w dniu upływu terminu zwrotu zbiorów bibliotecznych. Zasady dotyczące niedotrzymania terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów bibliotecznych, zagubienia lub zniszczenia są takie same jak dla innych rodzajów wypożyczeń. Zwrot kaucji następuje, po oddaniu zbiorów bibliotecznych w stanie nieuszkodzonym wyłącznie użytkownikowi który podpisał rewers.